Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
Školy Banská Bystrica

Koncepcia rozvoja školstva - dokument

Koncepcia rozvoja školstva na roky 2010 - 2020

je 29. júna 2010 zaradená do programu Mestského zastupiteľstva.

Koncepcia rozvoja školstva v meste Banská Bystrica na roky 2010-2020

Dokument pozostáva z troch častí:

1. Strategická časť - obsahuje strategický plán pre rozvoj školstva v meste Banská Bystrica na roky 2010-2015 s výhľadom do roku 2020, ktorý je rozpracovaný podrobne do plánu aktivít s konkrétnymi úlohami, určením priorít a časového rámca, finančným plánom a merateľnými ukazovateľmi;

2. Analytická časť s komplexným spracovaním informácií o školstve v meste, s dôrazom na materské a základné školstvo, ktoré je v kompetencii Mesta Banská Bystrica. Prináša podklady a argumenty pre rozhodovanie o riešení najvýnamnejších problémov školstva v Banskej Bystrici, ktorými sú:

• zlé prerozdeľovanie nedostatočných zdrojov v školstve,
  • chýbajú jasne formulované kritériá kvality škôl v meste,
  • nevytvorený systém poradenstva v školstve,
  • sociálno-patologické javy v školách.

3. Prílohy - vyhodnotenie dotazníkových prieskumov medzi rodičmi, pedagogickými zamestnancami a riaditeľmi základných a materských škôl v Banskej Bystrici.

Dokumenty na stiahnutie:

dnes je: 19.12.2018